Νέα > Εκδήλωση για τις Σπουδές και τις Επαγγελματικές Προοπτικές των Φυσικών Ραδιοηλεκτρολόγων

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ
Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών Ηλεκτρονικής Φυσικής (Ραδιοηλεκτρολογίας),  Α.Π.Θ.
σε συνεργασία με
τον Πανελλήνιο Σύλλογο Μεταπτυχιακών Φυσικών Ηλεκτρονικής - Ραδιοηλεκτρολογίας (ΠΑ.Σ.ΜΕ.Φ.Η-Ρ)
οργανώνουν Εκδήλωση με Θέμα:

Σπουδές & Επαγγελματικές Προοπτικές των Φυσικών - Ραδιοηλεκτρολόγων

Η εκδήλωση θα γίνει την Πέμπτη, 21/6/2007, στις 6:30μ.μ. στην αίθουσα Α31 του παλαιού κτηρίου Σ.Θ.Ε (1ος όροφος)

Πρόγραμμα της εκδήλωσης

1. Έναρξη – Χαιρετισμοί

2. Ομιλία του Διευθυντή του ΠΜΣ Ρ/Η, καθηγητή κ. I.Ν. Σάχαλου με θέμα: Ραδιοεπικοινωνίες (Αναδρομή - Στρατηγική - Προοπτική)

3. Ομιλία του Λέκτορα κ. Γ. Θεοδωρίδη για τις νέες εκπαιδευτικές και ερευνητικές δραστηριότητες στα Ηλεκτρονικά Κυκλώματα και Συστήματα.

4. Ομιλία του Επικ. Καθηγητή κ. Θ. Σαμαρά για τις νέες εκπαιδευτικές και ερευνητικές δραστηριότητες στις Επικοινωνίες και τον Εφαρμοσμένο Ηλεκτρομαγνητισμό.

5. Συζήτηση για το "Προβλήματα και Επαγγελματικές Προοπτικές" με τους απόφοιτους του ΠΜΣ:

• Ν. Τουμανίδη, πρόεδρο του ΠΑ.Σ.ΜΕ.Φ.Η-Ρ

• Ν. Σταμπολίδη, σχολικό σύμβουλο τεχνικής εκπαίδευσης

• Α. Νάνο, ηλεκτρονικό στην Υπηρεσία Πολιτικής Αεροπορίας

• Γ. Καραγκιόζη, τηλεπικοινωνιακό μηχανικό στην COSMOTE και

• Α. Βούλγαρη, ηλεκτρονικό στην εταιρεία Olympia Electronics

τη συζήτηση συντονίζει ο Αναπληρωτής Καθηγητής κ. Θ. Λαόπουλος.

Κάνετε κλικ για να δείτε την αφίσα της εκδήλωσης

Ημερομηνία 15/6/2007

Αρχή Σελίδας